Njemačka nije imali milosti prema Ujedinjenoj Koreji, Danska sa "druge planete"

jan 10, 2019 - 21:43:02 Autor: Kategorija: Rukomet
Prvog dana 26. Svjetskog prvenstva za rukometaše, Njemačka pobijedila Ujedinjenu Koreju, Danska nadigrala Čile

Reprezentacija Njemačke pobijedila je u Berlinu selekciju Ujedinjene Koreje rezultatom 30:19 (17:10), na otvaranju 26. Svjetskog prvenstva za rukometaše.

Njemačka, koja je sa Danskom domaćin planetarne smotre najboljih rukometaša, nije imala milosti prema zajedničkoj selekciji Južne i Sjeverne Koreje.

Naime, prvi put u istoriji dvije Koreje nastupaju zajedno na Svjetskom prvenstvu, dakle kao jedna reprezentacija.

To, međutim, nije pomoglo Korejcima, jer su Njemci pred domaćom publikom prikazali mnogo bolji rukomet, te bez problema ostvarili trijumf u okviru Grupe A.

Reprezentacija Danske je u Herningu, u sklopu u Grupe C, deklasirala selekciju Čilea sa 39:16 (22:4).

Danska je protiv Čilea djelovala kao da je sa "druge planete", pa je na poluvrijeme otišla sa prednošću od 22:4.

U drugom poluvremenu domaćini su samo rutinski odrađivali posao, ali su i taj period dobili, doduše "samo" se pet golova razlike (17:12).