Budućnost nije iskoristila odsustvo Vjahireve - poražena od Rostova

feb 02, 2019 - 15:35:04 Autor: Kategorija: Rukomet
U utakmici drugog kola Glavne runde Lige šampiona, rukometašice Budućnosti poražene na gostovanju Rostovu

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Rostovu na Donu od istoimenog ruskog tima 24:22 (13:11), u utakmici drugog kola Glavne runde Lige šampiona.

To je prvi poraz podgoričkog tima u drugoj fazi takmičenja, poslije startnog trijumfa pred svojim navijačima protiv Kopenhagena 29:27.

Rostov je, s druge strane, stigao do prve pobjede, jer je u prvoj rundi izgubio od Meca 29:25.

Budućnost, dakle, nije uspjela iskoristiti odsustvo najbolje igračice Rostova Ane Vjahireve, jer je u finišu posustala.

Ruski tim je u posljednjih desetak minuta stekao četiri gola prednosti, a meč priveo sa dva više od crnogorskog sastava.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ana Sen sa osam pogodaka, dok je Viktorija Borščenko postigla šest.

U ekipi Budućnosti najbolja je bila Milena Raičević sa sedam golova.

Budućnost će u narednom kolu, 10. februara, ugostiti francuski Brest.

ROSTOV – BUDUĆNOST 24:22 (13:11)

ROSTOV - Dvorana sportova. Gledalaca: oko 3.500. Sudije: Peh i Vagvelđi (Mađarska). Sedmerci: Rostov 6 (5), Budućnost 5 (5). Isključenja: Rostov 10, Budućnost 24 minuta. Crveni karton: Brnović (Budućnost) u 27. minutu (3x2 minuta), Makejeve (Rostov) u 50. minutu (3x2 minuta).

ROSTOV: Mehdijeva, Sedojkina, PESOA (13 odbrana), Sljivinskaja, MANAGAROVA, Petrova 1, SENJ 8, ABING 3, Sudakova, Bobrovnjikova, Maslova, MAKEJEVA, Taženova 3, KOŽOKAR 3, Duljeva, BORŠĆENKO 6 (5).

BUDUĆNOST: RAJČIĆ (šest odbrane), Zokebi da Paula (pet odbrana), Konatar, JAUKOVIĆ 3, A. Bulatović 1, Laslo, PREMOVIĆ 1, K. BULATOVIĆ, BRNOVIĆ 2, N. Bulatović 2, Ramusović 2, RAIČEVIĆ 7 (5), GRBIĆ 4, Pletikosić.