Budućnost savladala Brest i plasirala se u četvrtfinale

feb 10, 2019 - 20:32:14 Autor: Kategorija: Rukomet
U "Morači" je bilo 28:27

Šestu sezonu zaredom, rukometašice Budućnosti će igrati četvrtfinale Lige šampiona, u kojem će pokušati da se domognu petog fajnl-fora.

Tim Dragana Adžića je tri kola prije kraja gavvne faze obezbijedio jedno od prva četiri mjesta u grupi 1, mada je do toga došao uz mnogo muke.

Podgoričanke su pred svojim navijačima savladale fenjeraša, francuski Brest, 28:27.

Početak nije nagovještavalo tako uzbudljiv finiš, jer je Budućnost povela 10:4, ali su gošće prišle na 12:11.

Činilo se, ipak, da će sve biti mnogo lakše kada su "plave" stekle četiri gola prednosti u nastavku, ali je Marta Mange pokrenula Brest i u 52. minutu smanjila na 25:24.

Francuskinje su pri tom rezultatu imale i napad sa igračicom manje, ali se Budućnost odbranila i nekako sačuvala pobjedu.