Sok preokretom savladao Čilića, Federer u polufinalu

nov 14, 2017 - 23:29:06 Autor: Kategorija: Tenis
Američki teniser zadržao šanse da se plasira u polufinale završnog Mastersa

Amerikanac Džek Sok ostvario je prvu pobjedu na završnom Mastersu sezone u Londonu.

Sok je u meču druge runde savladao Hrvata Marina Čilića sa 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 7:6.

Američki teniser je tako zadržao šanse da se plasira u polufinale završnog Mastersa, nakon što je u prvom kolu poražen od Rodžera Federera.

Čilić je, s druge strane, doživio i drugi poraz, jer je prethodno izgubio od Aleksandra Zvereva.

Hrvatski teniser je prelomio prvi set u 12. gemu, kada je oduzeo servis Soku - 7:5.

Međutim, američki igrač je u drugom seta, sa dva brejka, stigao do izjednačenja - 6:2.

Odlučujući set je bolje počeo Čilić, napravio brejk, potom je Sok uzvratio, pa se otišlo u taj-brejk.

I tu je Čilić bolje počeo, poveo sa 4:2, ali je uslijedila serija od pet vezanih poena Soka, koji je tako došao do trijumfa.

A Rodžer Federer je prvi polufinalista nakon što je u tri seta (7:6, 5:7, 6:1) savladao Aleksandra Zvereva.

Pred posljednje kolo u grupi, Švajcarac ima dva trijumfa, Zverev i Sok po jedan, dok je Čilić upisao dva poraza.

U četvrtak će Sok i Zverev u međusobnom duelu odlučivati o putniku u polufinale.