Halep osvojila Montreal

avg 12, 2018 - 22:37:25 Autor: Kategorija: Tenis
Zanimljiv meč sa Sloun Stivens pripao Rumunki

U reprizi finala Rolan Garosa isti rezultat - Simona Halep je savladala Sloun Stivens sa 2:1 u setovima (7:6, 3:6, 6:4) i osvojila WTA turnir serije Premijer 5 u Montrealu.

Rumunka je u 1. setu imala dva brejka prednosti, ali je Amerikanka uzvratila i izjednačila na 4:4. Halep je opet uzela brejk za 5:4, ali je Stivens preokrenula na 6:5, u taj-brejku vodila 4:0 i 6:4, ali ga je izgubila sa 8:6.

U drugom setu su tri brejka viđena odmah na startu, da bi šampionka US opena još jednim završila set sa 6:3.

U odlučujućem dijelu igre Halep je povela 5:2, pri tom rezultatu servirala i imala prvu meč loptu, potom još dvije na 5:3, da bi konačno iskoristila četvrtu za 6:4.

Ovo joj je bila šesta uzastopna pobjeda nad Stivens, a sedma u devet međusobnih mečeva.