Istorijska odluka na Vimbldonu: Odlučujući set više neće biti isti

okt 19, 2018 - 13:17:09 Autor: Kategorija: Tenis
Promjene na nezvaničnom prvenstvu svijeta

Ol Ingland klab je donio istorijsku odluku - biće prekinuto tradicionalno igranje odlučujućeg seta sve dok neko ne dođe do dva gema razlike!

Od naredne sezone na Vimbldonu će se se taj-brejk u petom, i to ako rezultat bude 12:12 u gemovima.

Dakle, nikada više neće moći da se igra 11 sati i pet minuta tokom tri dana, kao što su Džon Izner i Nikola Mau učinili 2010. godine i tako bili glavni likovi najduže meča u istoriji tenisa.

Organizatori najvažnijeg turnira u tenisu su promjenu tradicionalnog pravila počeli da razmatraju poslije ovogodišnjeg polufinala kada su Kevin Anderson i Džon Izner tri sata igrali samo peti set.

Vimbldon je drugi turnir koji je uveo taj-brejk u odlučujućem setu, pošto je to uradio US open, gdje se na taj-brejk prelazi poslije 6:6.